X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Karpacz

Karpacz, woj. dolnośląskie
Karpacz to typowa miejscowość turystyczna, leży u podnóża  Śnieżki, w dolinie Łomnicy. 

To najatrakcyjniejsza część Sudetów Zachodnich i najbardziej charakterystyczne miejsce Karkonoszy.
Karpacz to bardzo atrakcyjne miejsce dla rodzin z dziećmi. Karpacz noclegi  oferuje turystom mnóstwo rozrywek. Dla turystów lubiących aktywny wypoczynek polecamy wyprawy na Karkonosze czyli najwyższą partię Sudetów. Miłośnicy zimowego szaleństwa i białego puchu znajdą dla siebie wiele wyciągów i stoków. Będąc w Karpaczu polecamy odwiedzenie Western City czyli park rozrywki osadzony w westernowym klimacie. Miasto to oferuje też zwiedzającym odbywające się coroczne imprezy takie jak np. odpust św. Wawrzyńca czy Festiwal Smaków Liczyrzepy. Oprócz górskiego klimatu, regionalnych przysmaków oraz ciszy i spokoju liczne rzesze turystów przyciągają cudowne widoki.

Pierwsze zapiski o Karpaczu pojawiają się w „Księgach Walońskich” z XIV wieku. Zapiski mówią też o dużej ilości drwali przez których powstały tereny na których można było się osiedlać. W XVII w. pojawili się w protestanccy uciekinierzy z Czech. Karpacz do czasu dużego rozwoju turystyki nie istniał jako jedna miejscowość, ale jako zbiór luźnych i niezależnych osad. Karpacz prawa miejskie otrzymał w 1960 r.

W IX wieku nastąpił rozwój turystyki. Przed II wojną światową był dużym kurortem, utrzymanym w tyrolsko-szwajcarskim . Po wojnie Karpacz stał się głównym kurortem polskich Karkonoszy.

W Karpaczu są doskonałe warunki terenowe i pogodowe jest  on ośrodkiem sportów zimowych i punktem wyjściowym licznych szlaków turystycznych. Karpacz ma wiele atrakcji. Najbardziej znanym zabytkiem w Karpaczu jest Kościół Wang. Skonstruowana została w Norwegii w miasteczku Vang na przełomie XII i XIII stulecia.  Karpacz noclegi  to rozbudowana baza noclegowa dostosowana do oczekiwań turystów .

Karpacz należy do najpiękniejszych  miast w Karkonoszach .Oferuje turystom duże możliwości spędzenia wolnego czasu, tu znajduje się  kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek  dla turystyki, super warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego, tory saneczkowe , quady i sporty ekstremalne.