X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój
Świeradów Zdrój to malowniczo położona miejscowość w Górach Izerskich, na krańcu Sudetów Zachodnich, w dolinie rzeki Kwisy.

Świeradów Zdrój to malowniczo położona miejscowość w Górach Izerskich, na krańcu Sudetów Zachodnich, w dolinie rzeki Kwisy.
Lecznicze właściwości źródeł w Świeradowie znane są już od XVI wieku. Do tego przepięknego uzdrowiska kuracjusze przyjeżdżają już od ponad 250 lat. Obecnie leczy się tu choroby reumatyczne, narządów ruchu, układu krążenia oraz choroby kobiece. W czasie pobytu w Świeradowie Zdrój warto zobaczyć przepiękną, zabytkową Halę Spacerową w Domu Zdrojowym. W październiku odbywają się tu “Świeradowskie Spotkania z Muzyką Dawną” – festiwal grup muzycznych grających średniowieczną muzykę dworską i kościelną.
 
Do Świeradowa warto przyjechać również wiosną na "Święto Kwitnących Rododendronów". Krzewy te wyjątkowo dobrze czują się w tutejszym klimacie i rozkwitają wieloma barwami zachwycając gości i kuracjuszy.
 
W uzdrowisku działa prawdziwa atrakcja turystyczna ośmio osobowa kolej gondolowa, która można wjechać na szczyt Izerskiego Stogu (1107 m n.p.m.) zarówno zimą jak i latem.
Kolej jest w stanie przewieść w ciągu godziny 2400 osób. Oprócz obsługiwania narciarzy i turystów jest także dostosowana do przewozu osób niepełnosprawnych i rowerzystów. Kolej funkcjonuje przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.
 
Trasa narciarska ma 2500 m długości, szerokości 40 m i zróżnicowany poziom trudności, jest naśnieżana  oraz oświetlona . Średnie nachylenie trasy wynosi 19%. 
Na dolnej stacji funkcjonuje gastronomia, szkoła narciarska serwis i wypożyczalnia nart, snowboardu wraz z oprzyrządowaniem oraz letniego sprzętu sportowo-rekreacyjnego.   

Świeradów-Zdrój to także przepiękne szlaki turystyczne, gęste sieci tras rowerowych oraz niesamowity podgórski klimat to wspaniałe warunki do rekreacji i wypoczynku. Świeradów bardzo często uznawany jest za prawdziwą perłę wśród wszystkich znajdujących się na terenie Dolnego Śląska uzdrowisk.  Świeradów Zdrój noclegi  oferuje noclegi w pokojach gościnnych, pensjonatach, willach, ośrodkach wczasowych, ośrodkach uzdrowiskowych, hotelach.