X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba
Szklarska Poręba to turystyczne miasto położone w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów na wys. 440-1471 

Szklarska Poręba miasto położone  pod Szrenicą, pomiędzy Karkonoszami i Górami Izerskimi. Miejscowość podzielona jest na Szklarską Porębę Dolną, Średnią i Górną. Miasto oferuje wiele atrakcji dla miłośników przyrody i architektury. Ceniący sobie piękno natury powinni zwiedzić wodospady szklarski i kamieńczyka. Fanów architektury wysyłamy do zwiedzenia muzeum Mineralogiczne, starej chaty walońska "juna" rodziny z dziećmi odsyłamy do dino parku oraz rodzinnego parku rozrywki Esplanda.
 Niewiele jest w Polsce obszarów tak sprzyjających rekreacji. W Szklarskiej Porębie znajdziemy ciszę,  zmieniające się krajobrazy, w zależności od oświetlenia czy pory dnia, połączone z szumem krystalicznie czystych potoków i wodospadów,  to elementy wpływające niezwykle kojąco na naturę ludzką. 

Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem sportów zimowych w Sudetach po stronie Polski. Centrum narciarstwa zjazdowego zlokalizowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 12 km, o różnym stopniu trudności . W Szklarskiej Porębie śnieg utrzymuje się grubą warstwą aż do późnej wiosny. 

Szklarska Poręba noclegi  jest też znakomitym miejscem wypadowym do pobliskich miejscowości wypoczynkowych Dolnego Śląska i czeskich Karkonosz 
Cała sieć malowniczych szlaków w Karkonoszach i  to sieć tras rowerowych o różnym stopniu trudności stworzone na wycieczki rowerowe dla całej rodziny. 
To idealne miejsce do korzystania z pieszych wędrówek po szlakach turystycznych, gdzie zobaczymy piękne, malownicze trasy  Karkonoskiego Parku Narodowego i Górach Izerskich, z możliwością górskiej wspinaczki, konnej jazdy.  Wypoczywając w Szklarskiej Porębie można wędrować, jeździć na rowerze, uprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe.
W Szklarskiej Porębie organizowane są liczne imprezy jak narciarski Bieg Piastów,  zawody narciarskie Retro - przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest rozrywka i demonstracja dawnego wyposażenia narciarskiego, kostiumów z epoki, urządzane są turnieje Downhill, turnieje skoków rowerowych i do wody, rowerowy maraton oraz zawody BMX.
Historia Szklarskiej Poręby zwiżana jest z produkcją szkła. Pierwsza huta szkła zaczęła funkcjonować już w XIV wieku. Szklarska Poręba to niewątpliwie stała się  miastem turystycznym,  dzięki rozwojowi środków transportu i dróg. Już po II Wojnie Światowej w latach 60-tych wybudowano wyciąg krzesełkowy na Halę Szrenicką.